Jak wybrać firmę fotowoltaiczną? - Prąd ze słońca
1327
post-template-default,single,single-post,postid-1327,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive,cookies-not-set

Firmy fotowoltaiczne

 

Fotowoltaika –  jaką firmę wybrać?

 

Wybór instalatora PV to częste pytanie na początku inwestycji. Zastanawiając się nad montażem instalacji Fotowoltaiczej dla swojego domu w pierwszej mierze przychodzi nam na myśl pytanie.

 

Jaką firmę wybrać?

 

Technologia fotowoltaiczna jest w Polsce dziedziną stosunkowo młodą dlatego wiedza na temat prawidłowego montażu wymaga doświadczenia. Mając na uwadze przyszłą inwestycję  zastanawiamy się która firma jest w stanie zamontować prawidłowo instalację. Zdajemy sobie sprawę że inwestycja w panele to spory wydatek, dlatego zainwestowane pieniądze powinny jak najlepiej pracować na zwrot z inwestycji, a nasza instalacja powinna jak najwięcej wyprodukować prądu. Wymaga to pewnej wiedzy już na etapie projektu oraz  usytuowania naszej instalacji. Nie tylko prawidłowy dobór urządzeń ale ich montaż pozwoli uzyskać maksymalny efekt. Dlatego sporym wyzwaniem jest wybór instalatora PV. Przy wyborze powinniśmy wziąć pod uwagę stosunek ceny za urządzenia, prawidłowy sposobu montażu oraz doświadczenia.

 

Czy wybór dużej ogólnopolskiej firmy to dobre rozwiązanie?

Okazuje się, że niekoniecznie

 

Bardzo często duża korporacja dostarcza jedynie urządzenia a monterów szuka lokalnie i nie koniecznie z doświadczeniem, wystarczy że wykonają pracę za z góry ustalona cenę. Instalacja taka jest wtedy wykonana niedbale i niezgodnie ze sztuką, ponieważ liczy się wtedy niski koszt zamontowania urządzeń a przez to większe zyski do korporacji.

 

Taka zasada działania korporacji nazywa się „one time customer”. Polega na zaangażowaniu dużych nakładów na reklamę i pozyskiwanie nowych klientów oraz podpisaniu umów, natomiast sprawa samej realizacji pozostaje na drugim palnie. Często można spotkać sprzedawców, którzy przyjeżdżają podpisać umowę i nie maja zielonego pojęcia o montażu, a w umowie często nie ma zawartych informacji o konstrukcji nośnej. Ekipa monterska często nie ma doświadczenia, a całość jest zamontowana niedbale, narażona na podmuchy wiatru i przeciekanie dachu.

 

Możemy natomiast spotkać małe lokalne firmy kierowane przez młodych wykształconych i ambitnych ludzi którzy przykładają dużo starań do budowania swojego wizerunku lokalnie w lojalności wobec klientów. Klienci są często najlepszą reklamą przekazywaną z polecenia. Dlatego lojalnościowe podejście do klienta często jest forma reklamy którą wybierają lokalne firmy.

 

Następną rzeczą to serwis powykonawczy, pomimo że urządzenia posiadają długie gwarancje to często potrzebna jest wizyta mechanika zwłaszcza na samym początku pracy instalacji związanego choćby z ustawieniem monitoringu internetowego. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wybór firmy lokalnej.

 

 

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze instalatora PV?

 

  • Czy posiada należyte uprawnienia do montażu instalacji
  • Doświadczenie, jakie posiada w montażu takich urządzeń
  • Czy jest w stanie zaoferować podzespoły na których chcemy zbudować instalację
  • Czy posiada certyfikaty do urządzeń i gwarancje
  • Odległość od siedziby, w tym szybkość reakcji w razie awarii

 

 

Brak komentarzy

Przepraszamy, lecz komentowanie jest zablokowane.