Fotowoltaika dla rolnika małopolskie - Prąd ze słońca
483
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-483,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive,cookies-not-set

Fotowoltaika dla rolnika

Instalacje Fotowoltaiczne doskonale sprawdzają się na gospodarstwach rolnych.

Fotowoltaika dla rolnika to rozliczanie rachunków za energię na zasadach prosumenckich pod warunkiem, że licznik energii elektrycznej należy do osoby fizycznej.

 


 

Chcesz pozbyć się nadmiernych kosztów związanych z rachunkami za prąd?

Chcesz zabezpieczyć sie przed podwyżkami cen energii?

Sam możesz produkować energię elektryczną!

 

Jest to możliwe dzięki domowej instalacji fotowoltaicznej. Promienie słoneczne zamieniane są na prąd elektryczny, a następnie zasilane są nim urządzenia domowe. Uzyskany w ten sposób prąd posiada identyczne parametry jak prąd, który dostarcza nam Zakład Energetyczny.

 


 

 

 

 I. Produkcja prądu nie wymaga zezwoleń!

Do wykonania instalacji fotowoltaicznej do 50 KW wymagane jest jedynie zgłoszenie powykonawcze, a Zakład Energetyczny ma obowiązek przyjąć instalację oraz nadwyżki wyprodukowanej energii. Zgłoszenia instalacji dokonujemy w waszym imieniu. Przygotujemy komplet potrzebnych dokumetów i składamy w odpowiedniej jednostce.

 

    

 

II.System rozliczeń z Zakładem Energetycznym.

Gospodarstwa rolne, które zainstalowały fotowoltaikę dla domu korzystają z systemu opustów polegającym na cyklu rocznym. Można rozliczyć nadwyżkę energii wprowadzonej do sieci z energią pobieraną z sieci w proporcji 1kWh do 0,8 kWh.

Fotowoltaika dla rolnika to rozwiązanie bardzo korzystne, dzięki któremu nie ponosisz kosztów związanych z zakupem akumulatorów potrzebnych do gromadzenia nadwyżek energii. Energię oddaną do sieci pobieramy z powrotem z upustem 80% w stosunku do ceny, jaką aktualnie płacimy. W celu maksymalnego zredukowania rachunku należy oddać do sieci 20% więcej energii niż z niej pobieramy, dlatego sugerujemy obliczenie rocznego zapotrzebowania na energię oraz zbudowanie instalacji pokrywającej zapotrzebowanie z 20-procentową nadwyżką.

 

  fotowoltaika dla rolnika

 

 

III. Korzyści z inwestycji fotowoltaicznej dla rolnika:

  • Ograniczenie rachunków za energię
  • Podniesienie wartości nieruchomości
  • Wysoka stopa zwrotu z inwestycji na poziomie 15%
  • Zabezpieczenie przed nieuniknionymi podwyżkami cen energii
  • Zabezpieczenie finansowe na przyszłość
  • Satysfakcja z redukcji emisji CO2 do atmosfery

 

IV. Niezawodność urządzeń

Długoletnie gwarancje oraz brak konieczności cyklicznych przeglądów świadczą o niezawodności, a brak części ruchomych w urządzeniach znacząco przedłużają wytrwałość instalacji.

Więcej informacji na temat gwarancji:

V. Montaż instalacji

Realizacja inwestycji  :  około 2-3 dni

Termin realizacji  :  około 30 dni

 

 

fotowoltaika dal rolnika

 

VI. Monitorowanie instalacji

Większość proponowanych inwerterów (czyli jednostek, które przetwarzają prąd stały, zebrany przez panele, w energię potrzebną do zasilania urządzeń) jest wyposażona w system WiFi, który pozwala na podgląd pracy instalacji z dowolnego miejsca, takiego jak na komputerze osobistym czy urządzeniu mobilnym.

Przykładowy panel do monitorowania.

VII. Zadbaj o zdrowie i ogranicz emisję CO2

Wytwarzanie czystej energii daje dodatkową satysfakcję z poczucia dokonania rzeczy pożytecznej dla nas wszystkich i ograniczenia zanieczyszczeń.

 

W Polsce około 80% wyprodukowanej energii pochodzi z elektrowni węglowych, co powoduje emisje do atmosfery na poziomie 1kg CO2 na każdy wyprodukowany 1Kwh energii elektrycznej. Średnie zużycie energii w gospodarstwie domowym jest na poziomie 3000Kwh. Tym samym, przyczyniamy się do emitowania 3 ton CO2 rocznie.

 

Materiały, z których wykonane są panele (takie jak krzem, aluminium, bądź miedź) są surowcami występującymi naturalnie i nie stanowią zagrożenia dla środowiska. Podczas pozyskiwania energii ze słońca nie są emitowanie żadne fale, ani substancje. Produkcja nie wywiera żadnego wpływu na ludzi, ani zwierzęta.

Skorzystaj z darmowej wyceny montażu instalacji fotowoltaicznej
Przejdź do wyceny