Konstrukcje fotowoltaiczne pod panele na dachy płaskie, dachówkę i blachodachówkę - Prąd ze słońca
554
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-554,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Konstrukcje Fotowoltaiczne

Konstrukcje Fotowoltaiczne pod panele

 

 

Konstrukcje Fotowoltaiczne są kluczowym aspektem przy projektowaniu instalacji.  Odpowiednie mocowanie paneli pozwoli na długą i niezawodną pracę systemu oraz umożliwi największy uzysk z instalacji. Panele są bezpośrednio narażone na czynniki atmosferyczne – muszą być odporne na obciążenie śniegiem oraz nie mogą się poddać naporowi wiatru. Konstrukcja, na której są zamontowane, musi spełniać odpowiednie normy oraz musi być odporna na korozję. Sposób, w który jest przytwierdzona do dachu, również nie może w żaden sposób naruszać szczelności pokrycia budynku. W innym przypadku może powoodować przeciekanie.

 

Proponujemy sprawdzone i certyfikowane rozwiązania firmy KENO

 

 

Certyfikat zgodności zakładowej kontroli produkcji

KENO Karta gwarancyjna konstrukcji montażowej

 

 


 

 

Kostrukcja fotowoltaiczna na dach pokryty dachówką

 

Montaż rozpoczyna się od zdjęcia odpowiedniej ilości dachówek w celu odsłonięcia krokwi. Haki są przykręcane bezpośrednio do krokwi a następnie kładziona jest na nich dachówka. Niektóre rodzaje dachówek wymagają podszlifowania pod hakiem tak, aby równo leżały na pozostałych. Proces takiego montażu jest wydłużony i może powodować uszkodzenie którejś z dachówek, dlatego lepiej mieć w zapasie kilka sztuk.

 

Konstrukcje fotowoltaiczne

 


 

 

Konstrukcja fotowoltaiczna na dach pokryty blachodachówką

 

System konstrukcji przewiercanej polega na wkręceniu haka przez blachodachówkę bezpośrednio do krokwi. W miejscu przechodzenia śruby przez blachę zakładana jest gumowa uszczelka, która jest dokręcana śrubą, co zapewnia uszczelnienie miejsca przejścia.

 

 

Konstrukcja fotowoltaiczne na dach pokryty blachodachówką.

 


 

 

Kontrukcja fotowoltaiczna na dach płaski

 

Panele powinny być zamontowane pod kątem od 15% do 45%, więc w przypadku dachu płaskiego niezbędne jest zastosowanie konstrukcji podnoszącej kąt nachylenia paneli.

 

 

Konstrukcja na dach płaski

 


 

 

 

Konstrukcja na dach pokryty rąbkiem blaszanym

 

Przy dachu pokrytym rąbkiem blaszanym możemy zastosować system mało inwazyjny polegący na mocowaniu uchwytów do rąbka blaszanego, dzięki czemu nie trzeba wiercić w poszyciu dachu.

 

 

Konstrukcja na dach pokryty blachą z rąbkiem

 


 

Konstrukcja fotowoltaiczna na dach kryty blachą trapezową

 

W przypadku blachy trapezowej, najłatwieszym sposobem jest zamocowanie uchwytów za pomocą blachowkrętów do górnej fali blachy trapezu. Uchwyty mają pod spodem odpowiednią uszczelkę, którą dociskamy blachowkrętem. Zapewnia to szczelność poszycia.

 

 

Konstrukcja na dach pokryty blachą trapezową

 


Konstrukcja fotowoltaiczna wolnostojąca do gruntu

 

Konstrukcja wolnostojąca do gruntu zapewnia optymale ukierunkowanie instalacji na południe oraz uzyskanie optymalnego kąta nachylenia paneli. Montaż polega na osadzeniu słupków konstrukcji w gruncie za pomocą betonu, a następnie zamontowanie na niej reszty konstrukcji. Elementy konstrukcji są wykonane ze stali ogniowej ocynkowanej ze względu na prądy głądzące, które powodują wcześniejsze rdzewienie konstrukcji niezabezpieczonych w ten sposób.

 

 

Konstrukcja do gruntu wolnostojąca

 

 


 

Konstrukcja balastowa na dach płaski

 

W przypadku stropodachów lub konstrukcji, w których nie jest zalecane wiercenie, doskonale sprawdzają sie konstrukcje balastowe. Są one obciążane bloczkami betonowymi i nie wymagają ingerencji w poszycie. Powodują natomiast zwiększone obciążenie dachu, na co należy zwrócić uwagę.

 

 

konstrukcja balastowa na dach płaski

Skorzystaj z darmowej wyceny montażu instalacji fotowoltaicznej
Przejdź do wyceny