Ogrzewanie domu pompą ciepła - Prąd ze słońca
1301
post-template-default,single,single-post,postid-1301,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive,cookies-not-set

Ogrzewanie domu

Ogrzewanie domu

Ogrzewanie domu Pompą Ciepła

Ogrzewanie domu pompą ciepła pozwala jednocześnie na zaopatrzenie go w ciepłą wodę użytkową. Wykorzystuje do tego celu odnawialne źródła energi jakimi jest energia termiczna gruntu, wody gruntowe lub temperatura powietrza. Zasada działania pompy ciepła pozwala na przeniesienie energii cieplnej z niższego źródła do wyższego wykorzustując do tego celu sprężarkę napędzaną energią elektryczną. Jest to najbardziej ekonomiczny sposób na ogrzewanie domu, zastosowanie pompy ciepła pozwala na zredukowanie kosztów ogrzewania do 70%.

Pompa ciepła może również służyć do schładzania latem poprzez odwrócenie procesu.

Pozostaje sprawa doboru odnawialnego źródła z którego będziemy pozyskiwać ciepło.

Mamy do wyboru pompy z wymiennikiem gruntowym lub powietrznym. W przypadku pomp gruntowych musimy wziąć po uwagę wielkość działki oraz rodzaj gruntu.

Z pośród pomp gruntowych możemy zastosować wymienniki pionowe z odwiertem, jest to najdroższy sposób pozyskiwania ciepła ponieważ wiąże się z wykonaniem odwiertu który dobrze wykonany zagwarantuje nam stałe źródło ciepła. Należy przy tym zwrócić uwagę na rodzaj podłoża które oddaje ciepło ponieważ w niektórych przypadkach wymagana jest większa ilość odwiertów lub większa głębokość, w niektórych miejscowościach nie ma pozwoleń na dokonywanie odwiertów.

Drugim typem wymienników gruntowych są wymienniki poziome, tutaj należy pamiętać o wielkości działki i rodzaju ziemi. Najlepiej oddaje ciepło ziemia gliniasta a najmniej piaszczysta, trzeba założyć, że wielkości powierzchni pod którą zakopiemy wymiennik będzie 2 do 3 razy większa niż powierzchnia ogrzewanego domu.

Trzecim rodzajem wymiennika jest powietrze, które wydaje się najbardziej dostępne. Należy przy tym pamiętać że przy temperaturach ujemnych spada wydajności pompy a przy dużych spadkach temperatur następuje wyłączenie pompy i uruchomienie grzałki elektrycznej co daje taki sam efekt jak ogrzewanie domu grzejnikiem elektrycznym. Przy projektowaniu instalacji należy znaleźć miejsce na bufor z wodą. Zład bufora zależy od wielkości zapotrzebowania na ciepło który pozwoli na pracę pompy w ciągu dnia kiedy temperatury są wyższe, wtedy ciepło gromadzi się w buforze i możemy go wykorzystywać kiedy pompa nie pracuje. Wskazane jest również zainstalowania dodatkowego alternatywnego źródła ogrzewania jak kocioł gazowy, kocioł elektryczny lub kominek. W naszych warunkach klimatycznych kiedy większość sezonu grzewczego to okresy przejściowe to rozwiązanie wydaje się dosyć optymalne ponieważ nie ponosimy kosztów budowy dolnego źródła ciepła, jedynym kosztem jest koszt zamontowania pompy.

 

Pompa Ciepła firmy Kensol

Proponujemy rozwiązanie firmy Kensol Pompa Ciepła inwerterowa typu powietrze-woda.

Karta produktu pdf.

Niniejsza inwerterowa pompa ciepła wykorzystuje powietrze zewnętrzne jako źródło ciepła.
Dodatkowo, rozsądnym rozwiązaniem jest instalacja dodatkowego źródła ciepła, które w
przypadku drastycznego spadku temperatury, wspomoże działanie pompy ciepła, zapewniając
komfortową temperaturę w obiegu wodnym wewnątrz domu.
Podjęliśmy decyzję, aby stworzyć inwerter Powietrze-Woda w tak zwanej wersji split (w
wersji rozdzielonej). Oznacza to, że pompa ciepła składa się z dwóch części: zewnętrznej i
wewnętrznej.
Inwerterowe pompy ciepła innych producentów zwykle posiadają dwie części zewnętrzne.
Owe rozwiązanie posiada kilka głównych wad. Po pierwsze rury, w których następuje
przepływ wody muszą być bardzo dobrze zaizolowane, aby uniknąć zamrożenia wody
podczas zaniku zasilania. Po drugie takie rozwiązanie będzie powodowało duże straty cieplne.

Ogrzewa podczas mroźnej zimy oraz chłodzi w trakcie upalnego lata! Nasz Inwerter DC
spełnia oba te zadania poprzez prosty, a jednocześnie zaawansowany system zdalnego
sterowania w Twoim mieszkaniu.

Pompa Ciepła

Brak komentarzy

Przepraszamy, lecz komentowanie jest zablokowane.