Perespektywy Fotowoltaiki - Prąd ze słońca
408
post-template-default,single,single-post,postid-408,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive,cookies-set,cookies-accepted

Perespektywy Fotowoltaiki

Perespektywy Fotowoltaiki

W zimowych miesiącach pierwszego kwartału zainstalowano więcej paneli słonecznych niż w całym 2013 r.

 

Takiej eksplozji w polskiej fotowoltaice jeszcze nie widzieliśmy. W pierwszym kwartale 2014 r. powstało 2,4 MW nowych instalacji fotowoltaicznych (przekształcających energię promieni słonecznych w energię elektryczną). Dla porównania: w całym 2013 r. przyrosło w polskiej fotowoltaice tylko 0,6 MW mocy. Takie dane zebrał z rynku Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO), który cyklicznie bada sektor OZE w Polsce. Wyszło mu, że na koniec pierwszego kwartału mieliśmy w Polsce łącznie 6,6 MW mocy zainstalowanej w fotowoltaice.
A prognozy oszałamiają jeszcze silniej niż dane z pierwszego kwartału. Z ankiet zebranych przez IEO wynika, że firmy spodziewają się w 2014 r. całkowitej sprzedaży na poziomie… aż około 50 MW.

Dla fotowoltaiki to wielki  skok, bo to branża, która dopiero się u nas rodzi. Przykładowo, mocy wiatrowej mamy już w Polsce na 3,7 tys. MW.

 

Brak komentarzy

Przepraszamy, lecz komentowanie jest zablokowane.