Fotowoltaiczne podgrzewacze wody - Prąd ze słońca
1293
post-template-default,single,single-post,postid-1293,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Podgrzewacze wody

Podgrzewacze wody

Ogrzewanie wody za pomocą Fotowoltaiki

Ogrzewanie wody przy pomocy Fotowoltaiki niewątpliwie wypiera solarne podgrzewacze wody które są kłopotliwe w obsłudze ze względu na hydrauliczny system odbioru ciepła.

Fotowoltaika doprowadza prąd cienkim giętkim kablem z paneli fotowoltaicznych do grzałki w zasobniku na ciepłą wodę. System może współpracować z zestawem fotowoltiacznym produkującym energię elektryczną lub samodzielnie nie podłączony innych urządzeń. Można go stosować z dowolnym bojlerem wyposażonym w grzałkę elektryczną. Z paneli do zbiornika prowadzi tylko cięki i giętki kabel co jest znacznie tańsze i upraszcza instalację systemu. System nie wymaga pomp cyrkulacyjnych, izolowanych przewodów rurowych. Pomocny regulator pozwala wykorzystać energię elektryczną również do oświetlenia lub do ładowania narzędzi.

Fotowoltaiczny zestaw do ogrzewania wody składa się z 6 do 8 płyt fotowoltaicznych 250W do 300W oraz przetwornicy która zamienia prąd stały z paneli na prąd o parametrach takich samych jak prąd w gniazdku. Przetwornica może pracować całkowicie samodzielnie bez zasilania zewnętrznego  lub współpracować z falownikiem.

SOLAR KERBEROS KARTA PRODUKTU

SOLAR KERBEROS

 

Ogrzewanie wody przy pomocy systemu Solar Kerberos.

System fotowoltaiczny Solar Kerberos do ogrzewania CWU pracuje w trybie autonomicznym „wyspowym” – jest galwanicznie izolowane od sieci energetycznej, a zatem nie wymaga rejestracji i zgody dystrybutorów energii – na przyłączenie.

Mimo, że Solar Kerberos pracuje w systemie wyspowym to jednak pozwala na korzystanie z energii sieciowej do podgrzewania wody w czasach niedoboru słońca lub zwiększonego zapotrzebowania na zużycie wody.

Fotowoltaiczny układ słoneczny SOLAR KERBEROS – to urządzenie, które można podłączyć do praktycznie dowolnego bojlera, bez potrzeby stosowania innego drugiego podgrzewacza.

Solar Kerberos w czasie dobrej słoneczny pogody jest w stanie zgromadzić w jeden dzień tyle energii do kotła (w postaci ciepłej wody), ile wystarczy na normalne zużycie 3-4 osobowej rodziny. Latem gospodarstwo domowe może korzystać z ciepłej wody nawet 1-2 dni bez dodatkowego dogrzewania.

Aby w pełni wykorzystać potencjał energii zgromadzonej w bojlerze i w 100% wykorzystać promieniowanie słoneczne istotne jest aby woda w bojlerze była wygrzewana aż do temperatury 85 ° C. Temperatura wody w sieci pozostaje w tym przypadku ustalona na 35 do 45 ° żądanej temperatury. W normalne dni, do kąpieli pod prysznicem wystarczy ilość wody w bojlerze ogrzana „w słońcu” do temperatury utrzymującej się powyżej 50 ° C. Do pobrania energii z sieci elektrycznej dochodzi rzadko i występuje jedynie przy zużyciu ciepłej wody na poziomie powyżej średniego i częściej w zimie przy małym nasłonecznieniu.

Solar Kerberos jest wyposażona w układ MPP do maksymalizacji uzysków energii elektrycznej z promieniowania słonecznego.

Wspomniany system fotowoltaiczny do CWU jest łatwy w montażu i łatwy w utrzymaniu; nie wymaga żadnych pomp obiegowych, izolowanych rur, zaworów bezpieczeństwa. Zimą, dzięki lepszej sprawności chłodzenia modułów PV – można z nich osiągnąć jeszcze większą wydajność niż w lecie.

System fotowoltaiczny KERBEROS SOLAR może być również używany do zasilania innych urządzeń; jak np. akumulatory, oświetlenia LED lub za pomocą przetwornicy DC / AC do tworzenia systemów energii awaryjnej dla urządzeń krytycznych, takich jak np. pompy wody do kotłów na paliwa stałe, oświetlenie awaryjne, itd.

 

WOLTA

WOLTA-2-3-4kW Karta katalogowa

WOLTA-2-3-4kW Deklaracja zgodności EN50438

WOLTA-2-3-4kW Wykres sprawności

 

FRONIUS OHMPILOT

Fronius Ohmpilot karta katalogowa

Fronius Ohmpilot deklaracja zgodności

Brak komentarzy

Przepraszamy, lecz komentowanie jest zablokowane.