Ekologiczny prąd - Prąd ze słońca
566
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-566,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive,cookies-not-set

Ekologiczny prąd

Czy można produkować własny prąd i nie płacić rachunków?

 

Produkcja prądu przez urządzenia fotowoltaiczne to rozwiązanie, które pozwala na produkcję energii ze źródeł odnawialnych bez zezwoleń. Inwestycja w ten rodzaj energii to rozwiązanie wymagające nakładów finansowych jedynie na początku, a dalsza eksploatacja nie wymaga obsługi, ani źródeł zasilania. Nie ponosimy również kosztów związanych z dostarczaniem paliwa oraz instalacja produkuje prąd bez obsługi przez długi okres czasu, a zatem oszczędzamy w ten sposób na wydatkach związanych z rachunkami za prąd. Nowe regulacje prawne pozwalają nam na rozliczenia z dostawcą energii na zasadach bilansowania w okresie 12 miesięcy. Nadwyżki prądu wyprodukowane ze źródeł odnawialnych nie zużyte na bieżące potrzeby można oddać do sieci, a następnie pobrać w dogodnym momencie.

 

Sam produkuj energię elektryczną!

 


 

 

I. Produkcja prądu nie wymaga zezwoleń!

Do wykonania instalacji fotowoltaicznej do 50 KW wymagane jest jedynie zgłoszenie powykonawcze, a Zakład Energetyczny ma obowiązek przyjąć instalację oraz nadwyżki wyprodukowanej energii. Zgłoszenia instalacji dokonujemy w waszym imieniu. Przygotujemy komplet potrzebnych dokumetów i składamy w odpowiedniej jednostce.

 

 

II. System rozliczeń z Zakładem Energetycznym

Gospodarstwa domowe, które zainstalowały fotowoltaikę, korzystają z systemu opustów polegającym na cyklu rocznym. Nadwyżkę energii wprowadzonej do sieci można rozliczyć z energią pobieraną z sieci w proporcji 1kWh do 0,8 kWh.

Fotowoltaika dla domu to rozwiązanie bardzo korzystne, dzięki któremu nie ponosimy kosztów związanych z zakupem akumulatorów potrzebnych do zgromadzenia nadwyżek energi. Energię oddaną do sieci pobieramy z powrotem z upustem 80%  w stosunku do ceny, jaką aktualnie płacimy.

W celu maksymalnego zredukowania rachunku należy oddać do sieci 20% więcej energii, niż z niej zabierzemy, dlatego sugerujemy obliczenie rocznego zapotrzebowania na energię oraz zbudowanie instalacji pokrywającej zapotrzebowanie z 20-procentową nadwyżką.

 

  Produkcja prądu

 

 

II. Korzyści z inwestycji we fotowoltaikę:

  • Ograniczenie rachunków za energię
  • Podniesienie wartości nieruchomości
  • Wysoka stopa zwrotu z inwestycji na poziomie 15%
  • Zabezpieczenie przed nieuniknionymi podwyżkami cen energii
  • Zabezpieczenie finansowe na przyszłość
  • Satysfakcja z redukcji emisji CO2 do atmosfery

 

 

IV. Niezawodność urządzeń

Długoletnie gwarancje oraz brak konieczności cyklicznych przeglądów świadczą o niezawodności, a brak części ruchomych w urządzeniach znacząco przedłużają wytrwałość instalacji.

Więcej informacji na temat gwarancji:

 

V. Montaż instalacji

Realizacja inwestycji  :  około 2-3 dni

Termin realizacji  :  około 30 dni

 

Produkcja prądu

 

 

VI. Monitorowanie instalacji

Większość proponowanych inwerterów (czyli jednostek, które przetwarzają prąd stały, zebrany przez panele, w energię potrzebną do zasilania urządzeń) jest wyposażona w system WiFi, który pozwala na podgląd pracy instalacji z dowolnego miejsca, takiego jak na komputerze osobistym czy urządzeniu mobilnym.

Przykładowy panel do monitorowania

 

V. Zadbaj o zdrowie i ogranicz emisję CO2

Wytwarzanie czystej energii daje dodatkową satysfakcję z poczucia dokonania rzeczy pożytecznej dla nas wszystkich i ograniczenia zanieczyszczeń.

 

W Polsce około 80% wyprodukowanej energii pochodzi z elektrowni węglowych, co powoduje emisje do atmosfery na poziomie 1kg CO2 na każdy wyprodukowany 1Kwh energii elektrycznej. Średnie zużycie energii w gospodarstwie domowym jest na poziomie 3000Kwh. Tym samym, przyczyniamy się do emitowania 3 ton CO2 rocznie.

 

Materiały, z których wykonane są panele (takie jak krzem, aluminium, bądź miedź) są surowcami występującymi naturalnie i nie stanowią zagrożenia dla środowiska. Podczas pozyskiwania energii ze słońca nie są emitowanie żadne fale, ani substancje. Produkcja nie wywiera żadnego wpływu na ludzi, ani zwierzęta.

Skorzystaj z darmowej wyceny montażu instalacji fotowoltaicznej
Przejdź do wyceny