Przykładowy rachunek energetyczny - Prąd ze słońca
527
page-template-default,page,page-id-527,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive,cookies-not-set

Przykładowy rachunek energetyczny

Jak zaoszczędzić na rachunku za energię elektryczną dzięki instalacji fotowoltaicznej?

 


 

Przykładowy rachunek energetyczny, który znajduje się na dole strony, pokazuje o ile można zmniejszyć koszty energii. Zobaczysz jak można zaoszczędzić na rachunku za prąd poprzez zamontowanie instalacji fotowoltaicznej .

Zgodnie z  nowelizacją ustawy o odnawialnych źródłach energii, która weszła w życie 1 lipca 2016r., za każdy 1 Kwh wprowadzony do sieci konsument ma prawo odebrać 0,8 lub 0,7 Kwh (w zależności od wielkości instalacji) płacąc jedynie opłaty stałe.

 

1 : 0,8  dla instalacji do 10 Kw     lub     1 : 0,7  dla instalacji do 40Kw

 

Dobierając odpowiednio wielkość instalacji przeszacowując o 20 lub 30% wielkość rocznego zapotrzebowania na energię możemy zmniejszyć rachunki za prąd do opłaty licznikowej, która zazwyczaj nie przekracza 17 zł na miesiąc.

W okresie letnim, kiedy nasłonecznienie jest większe, produkcja energii w ciągu doby trwa dłużej i jest o wiele większa niż w okresie zimowym. W lecie również zużywamy mniejszą ilość prądu, natomiast w okresie zimowym nasze zapotrzebowanie na energię elektryczną wzrasta. W tym celu wprowadzono odpowiednie regulacje prawne wspierające odnawialne źródła energii, które pozwalają nam gromadzić nadwyżki energii wyprodukowanej w lecie i odebrać je w okresie do 12 miesięcy od wprowadzenia do sieci.

Rozwiązanie takie nie tylko wspiera źródła odnawialne, ale również dobrze komponuje się w koncepcję miksu energetycznego, który zapewnia bezpieczeństwo energetyczne kraju poprzez dywersyfikację źródeł zasilania. Fotowoltaika, jako część miksu energetycznego, w odpowiednich proporcjach doskonale wpisuje się w ten układ, ponieważ większość produkcji przypada na godziny szczytu energetycznego, kiedy zapotrzebowanie dla przemysłu jest największe. Dużą zaletą jest również wprowadzanie mocy zasilającej na liniach peryferyjnych, co nie powoduje strat na sieci z tytułu przesyłów oraz poprawia stabilizację sieci.

 

Montując instalcję zyskujesz:

 

Przykładowy rachunek energetyczny:

 


 

Roczne zużycie energii elektrycznej                                                      3 349 Kwh

Roczne koszty energii przed założeniem instalacji                            2 380,85 zł

Zamontowana instalacja                                                                          5 Kw

Roczne oszczędności po zamontowaniu instalacji                              2 176 zł

Roczny rachunek za energię po założeniu instalcji                             204 zł

 


 

 

Jeżeli chcesz obniżyć swój rachunek za prąd, przestać płacić do Zakładu Energetycznego, a zacznij produkować własny prąd, całkowicie ekologiczny!

W tym celu skontaktuj się z nami – Oferujemy kompleksową obsługę, przygotowujemy dokumentację do Zakładu Energetycznego oraz dokonujemy zgłoszenia instalacji.

Twoja rola ogranicza się do podpisania dokumentów. Wszelkie formalności wykonujemy za ciebie.

 

 

Przykład rachunku