Tarnów pompy ciepła, Panasonic pompy ciepła, instalacja pomp ciepła - Prąd ze słońca
2253
page-template-default,page,page-id-2253,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive,cookies-not-set

Split czy Monoblok

Split czy Monoblok

Od 10 lat pompy typu powietrze woda szybko wypierają pompy gruntowe. Nowoczesna technologia pozwoliła na znaczną poprawę współczynnika pracy pomp atmosferycznych COP. Biorąc pod uwagę niski koszt inwestycji w porównaniu z pompami gruntowymi oraz łatwy montaż bez dużej ingerencji w otoczenie. Brak problemu z przemrożeniem źródła dolnego spowodowało duże zainteresowanie tego typu źródłem ciepła.  Stojąc przed wyborem powietrznej pompy ciepła nasuwa się kolejne pytanie. Co wybrać Split czy Monoblok.

Co wybrać?

Oczywicie oba rodzaje mają swoich zwolenników. Hudraulicy będą chwalilo monobloki natomiast specjaliści od klimatyzacji splity. Sama zasada działania obu jednodtek jest taka sama. Różnica polega na tym, że w przy jednostce split podobnie jek w klimatyzatorze jednostka zewnętrzna która pozyskuje ciepła z otoczenia jest umiszczona na zewnątrz budynku natomist jednostka wewnętrzna oddająca ciepło jest usytułowna wewnątrz budynku, obie jednostki są połączone linią freonową. Natomiast jednostka typu monoblok zawiera obie części w jednej obudowie na zewnątrz budynku, wymaga natomiast doprowadzenia czynnika grzewczego do jednostki zewnętrznej. Jednostki typu monoblok będą większe i masywniejsze lepiej wyizolowane ze względu na przemarzanie i przez to cichsze. Jednostki split są to dwie jednostki, wymiana ciepła następuje w jednostce wewnętrznej przaz co połączenie wody grzewczej nie wymaga szczególnego zabezpieczenia przed ewentualnym zamarznięciem, obie jednostki zewnętrzna i wewnętrzna połaczone są ze sobą lini freonową która wymaga zaizolowania przed utratą ciepła natomiast nie jest narażona na zamarznięcie. Dzieki temu splity są bardziej odporne na braki w zasilaniu elektrycznym przez co bardziej niezawodne. Do podłączenia pompy typu split są wymagane odpowiednie uprawnienia gazowe co nie jest konieczne przy podłączaniu jednostem monoblok.

 

Split czy Monoblok

Panasonic Split

Split czy Monoblok

Panasonic Monoblok

 

 

 

 

 

 

 

Katalog Panasonic Split                                                                            Katalog Panasonic Monoblok

All in One

All in One Panasonic

 

Dodatkowym rozwiązaniem są jednostki Panasonic ALl in One. Działaja na zasadzie split z tym że jednostka wewnętrzna jest w postaci lodówki z wbudownaym zasobnikiem ciepłej wody. Tan rodzaj sprawdza się przy braku kotłowni, jednostkę wewntrzną można zamontować w łazience, na garażu bub dowolnym miejscu. Jej małe gabaryty 0.8m2 jakie zajmuje oraz estetyczny wygląd sprawia że nie musimy mieć specyjalnego pomieszczenia na kotłownie.

Katalog Panasonic All in One